Terugblik Vogelontdektocht Wiggele de Haas

Boffen! Zaterdag 29 januari 2022 was een droge winterdag met mooi licht. En eindelijk konden we met de gidsen, waaronder ook enkele nieuwe gidsen, weer eens met Wiggele op zwerftocht met kijker en scoop over de eilanden van Zuid-Holland en Zeeland: elkaar live ontmoeten, bijpraten en samen vogels ontdekken natuurlijk. Het fijne van deze dag is de uitwisseling van kennis tussen de ervaren en beginnende vogelaars. Wat steek je daar veel van op, een aanrader! Maar juist ook voor de kenners valt er veel te genieten. Op ons Dordtse eiland vinden we nu eenmaal niet die geweldige biodiversiteit van het grotere deltagebied waar we deel van uitmaken. We hebben duizenden vogels gespot, vooral ganzen en eenden, maar ook bijvoorbeeld ook Goudplevieren. Die waren massaal te vinden bij plan Tureluur achter de Oosterschelde. We hoorden Wulpen overvliegen en zagen Wilde zwanen op de akkers. Bij de Brouwersdam zagen we in zee de Eidereend, op de basaltblokken scharrelden Paarse- en Drieteenstrandlopers. Alle vogelsoorten die we hebben ontdekt, van Aalscholver tot Zwarte Zee-eend, zijn doorgegeven.

Dit vind je misschien ook leuk...

Geef een reactie