Nieuw ! Boek ‘Biesboschflora’ door Pieter Schook

Biesboschgids Pieter Schook heeft zijn uitgebreide plantenkennis opgeschreven: eind februari verschijnt zijn boek ‘Biesboschflora’. Veel foto’s zijn van Biesboschgids en fotograaf Leen Kieboom. Maar liefst vijftig Biesboschplanten komen aan bod. Naast het herkennen van de plant is er ook aandacht voor weetjes, de geneeskracht en de eetbaarheid van de plant. Het is een fris vormgegeven, actueel en kleurrijk boek geworden. De VVHB is blij met de samenwerking met het IVN Brabant in de persoon van Wim Ruis. Hij heeft ervoor gezorgd dat dit boek van Pieter Schook gratis wordt aangeboden aan de Biesbosch- en schoolgidsen. Vanaf begin maart ligt het klaar bij het bezoekerscentrum en kunnen de gidsen hun gidsenwerk verrijken met de kennis en liefde van Pieter Schook voor de Biesboschplanten. Dat is nog niet alles: met de recepten, zoals voor Brandnetelsoep, krijgt de Biesboschplant een plek in de plant-aardige keuken. Dat is een mooi vervolg van de excursie en proeverij van eetbare planten die Bosbaas Edwin Cornelissen ooit voor de VVHB heeft verzorgd.

Dit vind je misschien ook leuk...

Geef een reactie