Terugblik op de excursie naar de Kop van de Oude Wiel

23 mei, 9.00 uur. Met drie fluisterbootjes en de Crex van Staatsbosbeheer varen we naar het normaliter afgesloten oostelijkste punt van de Sliedrechtse Biesbosch: de jaarlijkse excursie naar de Kop van de Oude Wiel.  Onderweg zien we drie Zeearenden in een boom. De wandeling start op een onverharde dijk met grassen als Kamgras, Glanshaver en Bevertjes. Daarna lopen we kriskras door een kleurige bloemenwei, met bijvoorbeeld Glad walstro (wit), Oosterse morgenster (geel) en  Beemdkroon (lila). Het duurt niet lang of zeldzame soorten als Rode Bremraap, Geelhartje en Ruige Leeuwentand worden gespot. Wat is het toch een afwisselend gebied, ingeklemd tussen de Beneden- en de Nieuwe Merwede. Je kan hier urenlang struinen en foto’s maken, zeker samen met de boswachters van SBB. Net op tijd voor de bui losbarst zijn we weer terug.

Dit vind je misschien ook leuk...

Geef een reactie